Novinky

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

17. 9. 2022 Meziárodní výstava psů Klatovy

Blessed De Sofía Dyen’s All Hambra

Sofi si naposledy zaběhala v kruhu štěňátek a pan rozhodčí Karel Frank z ní byl nadšený. I přes to že sobota byla velmi deštivá, nenechala se Sofi vůber rozhodit a vyběhala si krásné ocenění VN1. Jsem hrozně ráda že se jí takto daří.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Letošní zkouškovou sezónu mám bohužel zasebou z důvodu brzkého příchodu nového člena rodiny a nynější zdravotní omezenosti. Tak přikládám alespoň malé ohlédnutí za ní a za foto moc děkuji rodině Boháčů. Je snad více než patrné, že nemáme doma vysloveně líné gaučáky.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

5.8.2022 a 7.8.2022 Mezinárodní výstava psů Praha – Trio CACIB

Blessed De Sofía Dyen’s All Hambra

Naše malá Sofi si poprvné vyzkoušela atmosféru výstavy, no a aby jsme netroškařili, tak rovnou Mezinárodní.  Z prvnu jsem měla velké obavy jak se bude chovat, zda nebude splašení a nebude to spíše více ostudy. Sofi nezklamala a chovala se jako profesionál. Ve svých 17 týdnech dostala ocenění VELMI NADĚJNÁ. Mám z ní obrovskou radost a doufám že se jí i dál bude takto dařit.

5.8.2022 – VN1 rozh. Beatrix Märki Casanova-CH
7.8.2022 – VN1 rozh. Dr.György Tesics-HU
 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Vzhledem k náročnosti Sallči porodu jsme se rozhodli, že děvčata z Béčkového vrhu zůstávají doma a jednou, snad, budou pokračovat v zachování krevní linie jejich bláznivé a milované matky. Sallinka přivedla na svět zatím jeden vrh a byl to zároveň její poslední. Život mé milované blondýnky je mi přednější, než další vrhy s nejistým koncem.

Doma zůstává Blessed De  Sofía – Sofi a ve spolumajitelství Bardott De Josephine – Burču.

Sofi má polední klid

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Je až neuvěřitelné jakou chuť a sílu má pes, který ví co má dělat.

Nejenom Sall je parník, ona už i Grace.

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

19.7.2022

Po delší odmlce se konečně našla chvilka na doplnění informací za poslední 4 měsíce.

Náš vrh B pomalu odešel ke svým novým majitelům, nám nezbývá než doufat, že se štěňátka budou mít minimálně tak dobře jako se měla u nás.

Doma nám ještě zbývá poslední chlapeček, který zatím neměl to štěstí, ale my i přes to věříme, že se ta správná rodina najde a my se budeme moci věnovat dalšímu rozvoji s naší stávající smečkou.

I přes velké rozmazlování našich štěňátek jsme nezaháleli a věnovali jsme se i výcviku. V červnu a červenci jsme se zůčastnili několika zkoušek. Některé dopadli výborně, některé méně dobře a některé i katastrofálně. To vše nás však žene dál, dodává nám to podměty k lepšímu a intenzivnějšímu tréningu.

25.6.2022 OVVR Leština –  Arllet Dyen´s All Hambra

Grace splnila jednu z podmínek pro uchovnění. Gracoušek si došel pro první místo na OVVR a tím mi udělala obrovskou radost. Samozřejmě že mi to dodalo chuť k další práci s ní. Letos by jí ještě měly čekat 2 zkoušky, doufejme že budou stejně úspěšné jako nyní.

2. – 3.7.2022 Severočeské derby Velký Valtínov – Allecia Salomé Happy Event

Nádherné zkoušky, příjemné terény a nevyzpytatelný pes který se velmi těší na práci. Naše milované Sall opět předvedla že se zrodila pro práci ve vodě, a to jí prostě hrozně baví. Bohužel hned na začátku zkoušek bylo vidět, že je Sall hodně při chuti a tomu odpovídal i výkon který předváděla.

První den jsme si vylosovali podzimní zkoušky, a to byla ta první katastrofa. Všechny disciplíny se jí zdály krátké, měla tendence vybíhat, aby vše stihla, hledala si volným stylem a bylo marné se jí snažit korigovat. Druhý den nás čekali vodní zkoušky, a to bylo něco zcela jiného, celé zkoušky jsme si šly hezky ve 4kách, ale bohužel jedna obdržená dvojka nás stála hezké umístění.

Opět mě to dohnalo k úvahám, co vše změnit a jak lépe a efektivněji trénovat.

15. – 17.7.2022 Všestranné zkoušky Rožmberský pohár – Barlett Chantal Moravian Paradise

Na tyto zkoušky jsem se velmi těšila, ale bylo mi jasné že jsou to velmi náročné zkoušky.

Přesně to, čeho jsem se bála se stalo. I přes to že se Chantalka velmi snažila jsme vypadly na barvě, která se stala osudovou i pro další pejsky. Opět další znamení že máme daleko efektivněji trénovat.

Další zkoušky a výstavy máme letos ještě před sebou a jak je již po generace známo, není čas ztrácet čas. Tak nám přejte štěstí a dobrý vítr.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

19.3.2022

V sobotu jsme přivítali na svět můj dlouho očekávaný a dalo by se říci i vysněný vrh žlutých štěňátek. Narodilo se u nás celkem 9 štěňátek, s toho 7 chlapečků a 2 holčičky.

Maminkou vrhu je naše Sallinka a otcem vrhu je polský pes Avalanche Kreuzburg.

Všechna štěňátka se mají čile k světu a prozatím nám dělají samou radost.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

14.2.2022

Po delší odmlce jsem se znovu vrhla na aktualizaci našeho webu. V minulém roce se událo ještě několik málo akcí, které by stálo za to zmínit.

Jsem moc ráda, že i přes to, že je stále celá Evropa v zajetí Covid-19 se nám podařilo se zúčastnit několika výstav v zahraničí a po několika letech i výstavy klubové.

Naše malá Arllet (Grace) se zúčastnila prvních výstav a musím přiznat, že si nevedla vůbec špatně.

17 – 18.7.2021 Jelenia Góra – Národní výstava Polsko – naše první výstava po oba dva dny V3.

30.7.2021 Opole – Národní výstava Polsko – V4/7

26.9.2021 Klubová výstava Praha – ohodnocena známkou Výborná. Byla velmi silná konkurence.

2-3.10.2021 Klubový výstava Grafenegg Rakousko – oba dny hodnocena známkou Výborná.

Sall také nezůstala pozadu a vybehala si před začátkem prázdnin Čekatele šampiona krásy ČR a pomalu dokončuje Šampiona krásy Polska.

Chanty také nezůstala pozadu a zůčastnila se klubové výstavy v Rakousku a umístila se na krásném druhém místě.

Mám obrovskou radost že se nám v loňském roce celkem pěkně vedlo a těším se a ten letošní rok.

Myslím že pokud všechny plány vyjdou tak jak si představuji, tak za námi bude vidět kus práce a radosti.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

3.7.2021 NDS Klatovy

Po více než roce a půl jsme se konečně podívali na výstavu. Letošní rok je znovu rokem chaosu a velkých výstavních přesunů. Asi jediná výstava, kterou nám nepřesunuli je právě ta Klatovská.
Salomé brala výstavu jako jednu velkou srandu, asi jako vše v životě. Takže ukázala, co umí, i když je dělalo trošku problém držet hlavu nahoru a neustále nečmuchat.
I tak jí paní rozhodčí dala krásný posudek navršený titulem V1 CAC, a tak Sall začala Českého šampiona krásy.
Grace se byla na výstavě také podívat, zatím jen v rámci socializace a řekla bych, že to zvládla lépe než někteří pejskové, kteří mají už věk na to, aby chvilku stáli a nechali se prohmatat od rozhodčích.

 

Lhala bych, kdybych řekla, že mě chování obou holek nepotěšilo a jejich úspěchy nezahřáli u srdce.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

18.5.2021

Po delší odmlce se dostávám znovu k sepsání pár řádků.

Mnoho z vás ví, že z našeho vrhu A jsme si nechali (neplánovaně) holčičku které jsme dali jméno Grace. Nikdy jsem si nemyslela že budu mít tolik psů, ale v životě člověka se prostě občas stane, že se vydá cestou, která je pro něj prozatím nezmapovaná. Musím přiznat, že jsem zatím nelitovala jediného dne na této cestě, ale zpět ke Grace. Naše malá holčička je naprosto úžasná, řekla bych, že mi tak nějak připomněla, že ne všichni psi jsou ADHD (viz Sall, kdo neměl nikdy Labradora, ten nepochopí), s Gracinkou si vždy připomenu toho, po kom dostala své jméno nebo snad přijmení a to svého prvního a jediného Endyho. Jedním slovem je to prostě zlatíčko, nezlobí a poslouchá – tedy aspoň v rámce svého věku, je přítulná a chutí pro práci taky nešetří. Bohužel z malého štěňátka je v současné době již velká slečna 😀 která se pomalu připravuje na práci v terénu.

Přikládám jednu fotografii naší smečky, jde o první foto celé smečky v tomto složení.

Vzhledem ke stálé přítomnosti CoVid19 jsou všechny výstavy stále zrušené či odložené, takže není možné vyrazit s holkama na nějakou akci, doufejme že to letos vůbec někdy půjde.

V současné chvíli se rýsují plány na vrh B. Krycího psa mám předběžně vybraného a doufám, že jsem nesáhla vedle. Opět se bude jednat o zahraniční krytí a tentokrát pojedeme opravdu daleko.  Na tento vrh se velmi těším.

 

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

NOVÝ ROK (2021)

Vzhledem k situaci v ČR i ve světě asi všichni doufáme že nastanou lepší časy. Mnoho z nás je omezeno v tom, dělat vše co by si přáli. Obávám se, že letošní rok bude dost podobný, bohužel.

Loňský rok nám mnoho vzal, ale v mém případě mi i mnoho dal.

V naší Chovatelské stanici se narodilo 10 zdravých a životaschopných štěňátek. Byla to naše první miminka a troufám si říct, že na ně nikdy nezapomenu. I když byly začátky soužití velmi těžké a strach o ně i o Chantalku byl veliký, vše jsme zvládli na jedničku.

I když jsem celou dobu věděla, že všechna miminka půjdou do světa, osud tomu chtěl jinak a tak nám doma zůstala černá lumpice Grace.

Štěňátka se rozeběhla v listopadu do světa a od té doby nás zásobují fotografiemi. Mám z nich velkou radost.

 

Antoinette

Alfredo

Arllin

Asafi

Arystan

Anzu

Anacy

Aldente

Amelli

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

20.9.2020 PZ Kytík

V tuto krásnou neděli jsme si zajeli se Sall na Podzimní zkoušky do Kytína. Vše bylo natrénováno a my jsme si v podstatě jeli pro „tituly“. Bohužel hned na první disciplíně měla slečna rozhodčí jiný názor a tudíž jsme se mávnutím kouzelného proutku ocitli ve III. ceně, zbytek zkoušek jsme odešli se 4mi, celá situace je o to smutnější.

Jak se říká, vše je jednou poprvé. Velmi mě tyto zkoušky mrzí.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

14.9.2020

V současné době už jsme všichni přestěhovaní a pomalinku se zabydlujeme. Vzhledem k tomu, že se naše psí rodina rozrostla o 10 miminek, tak jsme se rozhodli, že ze strategických 😀 důvodů ještě nebudeme pořizovat nábytek.

Přeci jen, kdo měl někdy štěňátko, ví co se může lehce stát 😀 😀

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

8.9.2020

Tak i my jsme se dočkali. V úterý ráno se nám narodilo 10 úžasných labradořích dušiček.

Máme 3 čokoládové fenky, 3 čokoládové chlapce, 2 černé fenky a 2 černé pejsky. Celkem 5 holčiček a 5 chlapečků.

Další info a foto bude v sekci VRH A.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

5. – 6.9.2020

Celovíkendové derby na Kyselce, zatím pro mě ty nejlepší zkoušky co jsem kdy šla. Samozřejmě že se našla sem tam nějaká chyba, ale není to nic co by se nedalo odstranit.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

31.8.2020

Rouška tajemství hnědého pupíku poodhalena. Včerejší RTG prozradil že v bříšku naší Chantalky je 9 a více miminek. Myslím, že příští týden v tuto dobu už budeme mít nadílku. Svět bude zase o něco krásnější, protože bude obohacen o několik malých dušiček.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

27.8.2020

Vzhledem ke stěhování do RD není tolika času psát a fotit, takže je ta informovanost u nás teď slabší.

Přesto jsem si našla chvilku a vyfotila náše bříško 51. den

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Během prázdnin jsme nelenili ani se Sall. Zajeli jsme se podívat do jejího rodného hnízda a pokochali jsme se štěňátky z vrhu B (www.happyevent.cz)

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

8.8.2020

Dnes má Chanty 33. den březosti. Jsem celkem zvědavá co na nás vykoukne.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

31.7.2020

Chantalka dnes podstoupila vyšetření sonem. Březost nám byla potvrzena.

Kolem 8.9.2020 čekáme narození chlupatých miminek.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

8.7.2020

Středa jako vyšitá. Po dlouho očekávaném vzestupu progesteronu jsem se vydali na cestu do Polska na krytí.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

23.6.2020

Letošní rok se zda být značně nejistý, plánované Podzimní zkoušky v Kyselce nám zhatila Covidová aféra. Jejich přesunutí na 8.8.2020 jsem odvolala z důvodů hárání obou našich holek.

Bohužel se opět potvrdilo pravidlo, že člověk míní a nadpozemské síly mění. Jediné naplánované zkoušky s Chanty v Zahrádce u Tábora odpadli, Chanty se začala hárat dřív než „jsem měla naplánováno“.

Velmi mě mezí, že díky dění ve světě jsem nestihla dodělat Šampiony krásy, bohužel ani ta zkoušková sezona není dobrá.  Vzhledem k tomu že jsem se rozhodla letos odchovat Chantalky první vrh, tak až do konce letošního roku pro nás vše padá.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

30.5.2020 Zahrádka – Tábor

O víkendu jsme si s Chantal zajely na návcik na KZVP do Zahrádky u Tábora.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Letošní rok jsem měla hodně plánů, ale jak to tak vypadá, tak naše výstavní sezona je z části pohřbená. Bohužel se ve světě rozmohl Coronavirus (SARS COVID-19) a tak jsou naše plány zatím uloženy k ledu a tím i 29.3.2020 Mezinárodní výstava psů Chemnitz. Velmi mě mrzí že taková situace nastala, ale musíme respektovat to co se děje.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

19.1.2020 Lubin – Mezinárodní výstava

Naše první letošní výstava. Po velkých úvahách jsem nakonec Sallinku přihlásila na výstavu do Polského Lubinu. Jako vždy byla výstava krásná. Pan rozhodčí posuzoval velmi pečlivě a tak se mu dá odpustit i skoro 2 hodinový posun v časech posuzování.

Sallinka byla poprvé v prácovní třídě a ostudu si určitě neudělala. Dostala krásné hodnocení a odnesla si V1, CAC (CWC). Tím se Sallinka stala Čekatelem Polského šampiona krásy.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

6.10. Jelenia Góra – Polsko

rodní výstava

Naše poslední Polská výstava v tomto roce. I přes obavy, jaké bude počasí, jsme vše zvládly s grácií. Je mi celkem líto, že jsme letos nestihli objet víc výstav, ale díky velké dálce jsem ráda aspoň za to, co jsme zvládli.

Výstava v Jelenie Góre byla na krásném letišti s nádherným výhledem na hory. Počasí nám nakonec celkem přálo, a i když bylo chladno, tak se to dalo přežít. Chanty si pět vyběhala krásný titul CWC, a tak naše cesta nebyla marná. Mám z té holky chlupatý velkou radost.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

28.09.2019 Wroclaw – Mezinárodní výstava

Nádherně strávený den na Polské výstavě. I přes brzké vstávání a odjezd ve 2 ráno jsme si výstavu náležitě užili. Polské výstavy jsou pro mě ráj, dobře zorganizované, všude dost místa a příjemní lidé. Musím si jen postesknout, že tentokrát to bylo chudší, co se cen týče. Byla jsem moc ráda, jak se Chantalka hezky předvedla a odvezli jsme si krásné ocenění V1, CWC (CAC).

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

15.9.2019

Jak se říká, pachatel se vrací na místo činnu, tak i já se Sallčou jsme se vrátily do Čelákovic. Tentokrát jsme si zajely na Zkoušky z vodních prací (KZVP). Kdo zná Sall, tak ví že je to holka plná elánu, temperamentní a stále při chuti. Trošku jsem měla strach že díky tomu by mohla někde udělat chybu, která by nám mohla postavit mimo tabulky.

Musím říct, že Sall je opravdu holka do nepohody. Celou dobu se chovala ukázkově, i její chůze u nohy byla dobrá. Celou dobu šla zkoušky se 4kama, někde se oběvila malá 3ka. Bohužel se jí stala osudová dohledávka kachny v rákosu, kde sice dostala krásnou 4ku za práci a 4 za přinesení, ale kachna již byla v takovém stavu že to Sall odradilo od další práce a tak při markingu sice kachnu našla, chvilku otálela, tak jsem připískla, ale předávku jsem si mohla sebrat metr předemnou. Tudíž z poslední disciplíny jsme si odnesli za 2 a tím jsme se propadly do II. ceny. Škoda, Škoda, Škoda.

Sall šla vše na volno a to je pro mě největší výhra.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

3.8.2019

Letos jsme si konečně s Chantal došly pro LUP. Byly to naše první větší zkoušky a hlavně první pořádné zkušenosti v takovém prostředí. Chantalka krásně pracovala, ale bohužel se jí povedlo při chůzi mě předběhnout a za to už byla penalizována a skončila ve II. ceně. Menší problémy měla i při práci v rákosu, kde se ukázala její nezkušenost a do rákosu nešla tak hluboko. Celkově jsem se zkouškou a jejím výsledkem spokojená, ty malé nedostatky co jsme měly jsou odstranitelné a my na nich budeme intenzivně pracovat aby jsme si příští rok mohly dojít i pro nějaký pohár.

KZVP Blevice

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

13.7.2019

Deštivý víkend v Mladé Boleslavi na Národní výstavě nám opět přinesl známku Výborná (V).

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

29.6.2019

V sobotu jsme si zajeli na Národní výstavu do Klatov. Musím říct že i letos to byla velmi hezká výstava. Organizace na jedničku. Opět velké množství psů, krásné ceny a super atmosféra. Byla jsem velmi ráda že jsem se mohla znovu shledat se spoustou přátel. Bohužel ve velké konkurenci a vyrovnanosti mezi fenkami v otevřené třídě se nám se Sally podařilo vyběhat pouze známku Výborná (V). I přes to jsem byla velmi spokojená, protože jsem ani v to nedoufala.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

14.4.2019

Naše první letošní výstava dopadla nadočekávání dobře. I přez nepřízeň počasí jsme si zajeli na výstavu do Polska. Krásná výstava, spousta úžasných psů a usměvavých majitelů.

14.4.2019 Krajova vystava v Swiebodzice
Barlett Chantal Moravian Paradise, V3/5
rozhodči Milena Seidel -Pl

Naše první a určitě ne poslední polská výstava.

     

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

28.3.2019

 Jedna z dobrých zpráv. Chantalka dnes navštívila MVDr. Beránka a podrobila se vyšetření očí, jak nám bylo jasné, je Chanty prostá všech očních nemocí.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

5.2.2019

Krásné počasí naprosto láká k tomu aby jsme nafotili nějaké snímky na sněhu. Naše modelka Sallynka vzorně pozovala a tak jsem využila příležitosti a nafotila pár snímku i kvůli uchovnění.

   

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

31.12.2018

Tak rok se s rokem sešel a máme tu opět tu Silvestrovskou noc. Poslední noc v roce a příští ráno nás všechny čeká nový začátek a záleží jen na nás, jaký bude. Když se ohlédnu za tím naším rokem, musím se pochválit. Letos se nám dařilo, zvládly jsme vše, co jsme zvládnout chtěly i o něco málo víc.

Na poli výstavním se nám dařilo, ale budu se těšit na další rok, že se nám bude dařit ještě víc a naše nesmělé plány vyjdou. V poli výcvikovém a zkouškovém jsme udělaly obrovský kus práce a tu práci hodlám i nadále zdokonalovat a uvidíme, co si pro nás příští rok nachystá.

Tak přátelé, ať jste všichni aspoň tak spokojeni se svým rokem jako jsem já a ať se vám všem daří. 

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————

2.12. Mezinárodní výstava psů Praha

Naše letošní poslední výstava. Sice neskončila podle mých očekávání, ale s tím se nedá nic dělat. Více v rubcice výstava 2018.

  

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

27.10.2018 OVVR Čelákovice

„Jsem na sebe opravdu pyšná“: přes horečku která mi nebyla vůbec příjemná a způsobovala mi krásnou zimnici, i přes hnisavou anginu, jsem byla schopna vstát ve 4 ráno, neumřít, odjet (být odvezena) až za Prahu a úspěšně složit zkoušky a večer se zase hezky vrátit do peřin. To vše za nepříznivého počasí, 40 horečkou, oteklým krkem, bez hlasu, ale s úžasným zvířetem které jsem měla na druhém konci vodítka. Sallča byla odrozena na přání a já jsem opravdu moc ráda že takové zvíře mám. Velké DÍKY patří paní chovatelce Petře Červinkové.

Tímto se světu ve známost dává že 27.10.2018 Allecia Salomé Happy Event složila zkoušku OVVR. Sall měla naprosto perfektní aport, dohledávku a skok do vody. Zvěř byla parádně odevzdaná, bez zaváhání. Střelba pro nás byla na mrtvici, jelikož po výstřelu nic z nebe nespadlo a to bylo fakt podezřelý.
Celé zkoušky dělané na zvěři. Zkoušky dokončené v 1. Ceně 4 nos.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

16.9.2018 OVVR Kařez

OVVR Kařez 16.9.2018 – Barlett Chantal Moravian Paradise (Cedarwood Play Mor So Much Mor (USA) x Dolbia Paper Doll (PL)) – I.cena (dohledávka s bažanetem – zvěř byla řádně odevzdaná, aport dummík, aport z vody kachna – i s malou chybou řádně odevzdaná)

Tak už i my jsme složily pověstnou psí maturitu. Chantal splnila poslední podmínku pro uchovění. Ze strany  MS byla perfektní organizace zkoušek a pan rozhodčí byl velmi příjemný a objektivní po celou dobu zkoušek. Počasí nám přálo a psi byli správně nalazeni.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

27.8.2018

Kalendář ukazuje pondělí a na tento den připadla u nás doma druhá velká událost a další z dost podstatných kroků k uchovnění Sally.

Sally se podrobila vyšetření kyčlí, loktů a ramen. Výsledky byly fantastické, Sally má všechny klouby s nálezem DLK 0/0, DKK 0/0 a OCD negativní!

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

11.8.2018 Klubová výstava Třeboň

Již v pátek jsme vyrazily na Klubovou výstavu do Třeboně. Deštivé počasí nás provázelo celou cestu, ale i přes to jsme se nenechaly odradit a v sobotu ráno jsme vstávaly do slunečného dne. Obě holky byly dobře nalazené a to bylo hlavní.

Výstava měla obrovskou účast a přijeli samí krásní psy, pan rozhodčí (rozhodčí: Sinisha Pavlovic, SRB) neměl jednoduchou volbu těch nejlepších. Byla jsem velmi ráda že jsme se na této výstavě mohli setkat Byte Moravian Paradise a s jeho paničkou Martinou Bumlovou.

Allecia Samolé Happy Event – tř. mladých – V
Barlett Chantal Moravian Paradise – mezitřída – V3

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

30.6.2018 Národní výstava psů Klatovy

Při 26. kalendářním týdnu jsem se s holkama zúčastnila Národní výstavy. Sallynka byla v konkurenci dalších 5 fen ve třídě mladých ohodnocena známkou V1 a navíc si odnesla krásný titul CAJC (CERTIFICAT D´ APTITUDE AU JUNIOR CHAMPIONAT).

Chantal byla poprvé v mezitřídě, opět konkurence dalších 5 fen. Do skupiny tedy nastoupilo 6 hezkých hnědých fen a Chantalka byla ohodnocena V1 a hrdě si odnesla titul CAC (CERTIFICAT D´ APTITUDE AU CHAMPIONAT).

Obě hodnocení pro mě byly velkým překvapením a ani ve snu se mi nezdálo že by obě holky v jeden den vyběhaly takové krásné místo. Z výstavy jsem měla obrovskou radost a doufejme, že to nebyla naše poslední úspěšná výstava.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

23.6.2018 Nácvik na OVVR

V tento sobotní letní den jsem se s holkama zúčastnila v Říčanech nácviku na OVVR. K mojí velké radost obě holky parádně šlapaly. Samozřejmě že se tam našly chyby, které bude potřeba vylepšit.

Celý nácvik mi velmi pomohl abych se tolik neděsila ostrých zkoušek které snad s Chantal složíme a podzim letošního roku.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

9.6.2018  53.Podbrdská krajská výstava psů v Rokycanech

V sobotu jsme navštívili výstavu v Rokycanech. Tentokrát jsem vyrazila jen se Sallynkou. I přes moje počáteční obavy z pana rozhodčího Václavíka jsem si výstavu nesmírně užila. Narazily jsme na nové přátele, poklábosily se starými přáteli a jako bonus jsme si domů dovezli Vítěze třídy, s hodnocením V1 a krásný pohár.

 

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

8.5.2018 Krajská výstava psů Staňkov

Jako každý rok, tak i letos jsem se rozhodla využít volný sváteční den k návštěvě výstavy ve Staňkově. Na tuto výstavu byly přihlášené obě mě holky.

Bohužel se jako kámen úrazu ukázalo mamánkovství Sally, a tak jí pohyb v kruhu s neustálým otáčením se na mě pokazil hodnocení. Pan rozhodčí byl z obou fenek nadšený, u Chantal se mu nesmírně líbila barva a u Sally temperament.

Sallynku si nakonec odnášela z kruhu umístění V4 a Chantalka V2. Výsledek mě velmi potěšil a po nevydařené výstavě v Praze jsem si lidově „Spravila chuť“.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

5.5.2018 Prague Expo Dog – CACIB

Poprvé jsme se zúčastnily Národní výstavy, a to rovnou v našem hlavním městě, Praze. Bohužel se nám s Chantal moc nedařilo. Pan rozhodčí měl raději jiný barevný ráz Labradora a upřednostnil jiné fenky. Domů jsme si odvezly nepěkné VD.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

14.2.2018

Svatý Valentýn, na tento datum připadla u nás doma velká událost a první větší krok k uchovnění Chantal.

Chanty se podrobila vyšetření kyčlí, loktů a ramen. Výsledky mě velmi potěšily, Chantal má všechny klouby s nálezem DLK 0/0, DKK 0/0 a OCD negativní!

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

3.2.2018 – 4.2.2018

První únorový víkend se nesl ve znamení prvních výstav. Na výstavu jsme zamířili až do dalekého Brna na DUO CACIB Brno 2018.

Pro Sallynku to byla její první životní zkušenost. Bohužel se ukázalo, že ji zajímá vše okolo krom mě a to se odrazilo i na umístění. Ve své třídě byla nejmladší a bylo to znát. V konkurenci 7 fen se umístila na 4 místě a odnesla si hodnocení N4.Při nedělní výstavě už bylo její předvedení o mnoho lepší, ale i tak to nestačilo na pořádné umístění. Z obou dnů si proto odnášíme známku N (Nadějná).

Chantalka i přes své dosavadní zkušenosti z výstav nedosáhla na hezké hodnocení. Z výstavy byla celkově otrávená, bylo vidět, že jí to nebaví a proto i vymýšlela hlouposti. Celkové hodnocení z obou dnů VD (Velmi Dobrý), což mě vůbec nepotěšilo.

Jsem nesmírně ráda, že jsme na výstavu jeli. Je to pro mě velmi dobrá zkušenost, zase se mohu o kousek dál posunout, vím na čem zapracovat. Nadcházející čas mohu věnovat přípravám na výstavní sezonu, ve které budeme doufám úspěšnější.