O nás

 

 Jsme malá chovatelská stanice zabývající se chovem Labradorského Retrívra od roku 2017. Dbáme na zdraví našich psů a vybíráme pouze zdravé jedince pro náš chov. Snažíme se obohatit toto krásné plemeno, a proto se nenecháváme limitovat hranicemi ČR, ale máme snahu při výběru chovného páru sáhnout i do zahraničí pro novou krev. Naším hlavním cílem jsou zdraví, temperamentní, ale ovladatelní jedinci s dlouhověkostí.

Jak to všechno začalo?

Svého prvního labradora Endyho jsem si přivezla ze Sušice v létě v roce 2005.  Ačkoli to byl pes bez PP, měla jsem tenkrát opravdu nesmírné štěstí na jeho povahu a zdraví. V té době jsem se o chov a výstavy nezajímala, ale díky Endymu jsem postupně přišla na to, že Labrador je neuvěřitelné plemeno, každý den mě nepřestanou udivovat svou povahou a temperamentem.

Chovatelské ambice přišli až v roce 2017 s příchodem mé první psí slečny Chantal.

Chantal je dovezena z chovatelské stanice Moravian Paradise, celým svým jménem Barlett Chantal Moravian Paradise. Až s Chantal jsem začala poznávat, co obnáší chov psů, výcvik a výstavy. A jak se dostavovaly první úspěchy, tak začala přicházet i chuť k další práci a případnému chovu.

Když jsem na jaře roku 2017 pochovala svého milovaného Endyho, bylo doma najednou velmi prázdno, i když tam byla Chantalka, chyběl tam prostě světlý pes. Netrvalo dlouho a začala jsem uvažovat nad pořízením druhé psí slečny. V té době už jsem měla celkem jasné požadavky na dalšího člena své smečky. Hlavním atributem pro mě bylo to, aby moje druhá holčička byla z naprosto zdravého spojení a aby byla aspoň trochu podobná Endymu, který ač bez PP, nasadil laťku velmi vysoko. Výběr chovné stanice nebyl vůbec jednoduchý. Má volba padla na CHS Happy Event, především díky tomu, že chovná fenka byla žlutá a pro mě z velmi dobré chovatelské stanice. Krycí pes byl černý a mezi jeho předky patřili také velmi úspěšní psi. Dalším pro mě dost zásadní požadavkem bylo naprosté zdraví obou chovných jedinců a jako velké plus bylo to, že fenka byla velmi úspěšná na zkouškách. Jako malý bonus jsem vnímala barvy, které by mohla štěňátka mít, protože u obou rodičovských větví bylo zbarvení, které bych si představovala pro svou fenku. Po domluvě s paní chovatelkou jsem se začala těšit na očekávaný vrh s tím, že pokud tam bude žlutá holčička, tak bude moje. A tak slovo dalo slovo a v létě roku 2017 jsem si domů dovezla maličkou nástupkyni žluté linie Allecii Salomé Happy Event.