Před první návštěvou

Velmi rádi vás přivítáme na návštěvě v našem živém domě. Prosím jen mějte na paměti, že v období, kdy máme štěňátka, je časový harmonogram velmi napnutý. To samozřejmě neznamená, že neuděláme maximum abychom našli vhodný čas pro schůzku.

Ještě bych ráda doplnila pár informací ohledně návštěv, prosím dodržujte pokyny ohledně hygieny. Štěňátka jsou jako malé děti, v případě že jste nemocní či nachlazeni odložte návštěvu o pár dní, vaše nachlazení by mohlo mít nedozírné následky i u nás. Před prvním kontaktem se štěňátky bude potřeba si u nás důkladně umýt ruce.

Návštěvy jsme schopni přijímat po celý týden v odpoledních hodinách a v sobotu po celý den. Dospělá smečka se venčí a krmí okolo 19 hodiny, tak prosím o návštěvu v dostatečném předstihu abych jsem měla následně prostor pro holky.

Snažíme se najít nejlepší systém v našem soužití s miminky a holkami.  Jelikož i já jsem jen běžný smrtelník, tak musím chodit do práce, a proto náš den začíná velmi brzy.

Celá smečka vstává ve čtvrt na pět ráno, a to i malá štěňátka. Jak jsem si již ověřila u odchovů, i v novém domově se toho štěňátka drží a bude chvilku trvat, než si najedou na nový režim, proto buďte prosím trpělivý.

Hned po probuzení se chodí ven, štěňátka se krmí a uklízí se. Tato činnost chvilku zabere. Následně je odchod do práce a na hlídání chodí moje maminka, která v době odchovu dělá štěňátkům chůvu. Bez její pomoci si to nedovedu představit. Štěňátka mají 24 hodinový servis.

Štěňátka jsou krmena několikrát během dne, jsou jako malé děti, tak je potřeba jim dávat svačinky.

  • 4:20 granule (MARP či Petkult) s kozím mlékem
  • svačiny (jogurt, tvaroh – přidávám i kozí mléko)
  • oběd (masíčko  s kozím mlékem či bez něj – záleží na velikosti štěňátek, masíčko se zeleninou – okurka, dýně, mrkev, cuketa, salát, kyselé zelí, červená řepa)
  • svačina
  • svačina (granule, kuřesí krky či křidýlka, mleté masíčko)
  • 19:00 až 20:00 večeře (rýžová kaše s kozím mlékem)

Následuje úklid jako ostatně po každém krmení a venčení. Prosím mějte na paměti, že štěňátko se po každém jídle, hraní a spaní musí vyvenčit, pokud chcete předejít nehodám a dobře vysvětlit že venčení probíhá venku, vždy vezměte štěňátko do náruče a postavte zpět na zem až na místě kde k venčení má dojít.  Štěňátka se snažíme naučit na podložky (přebalovací podložky z lídlu), proto máte jedinečnou možnost si nakoupit podložky dopředu a doma mít vše nachystané.

Těším se na vaši návštěvu a v případě nějakých dotazů se nebojte mi zaslat email, budu se snažit vám na vaše otázky poslat vyčerpávající odpověď.